useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
FondAugustiniáni obutí - provincialát a konvent, Praha (1285-1510)
Fonds > CZ-NA > RA
< previousCharters1368 - 1390next >
Charter: 60
Date: 15. září 1368
AbstractHana Benešovský /Beneschower/, rychtář, a přísežní Většího Města pražského /po spojení pražských měst/ obnovují a vidimují listinu rychtáře Wolflína a přísežných Nového Města z 31. 10. 1358, jíž se vysvědčuje, že Vincenc, syn Fridricha řečeného Vyndek, člen kláštera svatého Tomáše na Menším Městě, spolu s Janem, proboštem kláštera svaté Kateřiny na Novém Městě, emfyteutickým právem prodal Fridrichovu lázeň vedle cihelen na břehu Vltavy /Wltauie/ Jakubu lazebníkovi, který má Vincencovi platit ročně 5 kop grošů /po 2,5 kopách na svatého Jiří a Havla/ pod pokutou ½ fertonu a posléze zástavy a propadnutí lázně. Po smrti Vincencově připadnou 2 kopy klášteru svatého Tomáše, 3 kopy klášteru svaté Kateřiny; za Vincence a Fridricha zde mají být slouženy výroční bohoslužby.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 61
Date: 22. září 1368
AbstractHana Benešovský /Beneschower/, rychtář, a přísežní Většího Města pražského /po spojení pražských měst/ obnovují a vidimují na žádost Kláry, vdovy po Mikuláši z Domažlic /Tust/, listinu ze 17. 1. 1367, jíž Wolfram Wolflínův, rychtář, a přísežní Nového Města pražského vysvědčují, že Kliment, kovář z Koňského trhu, prodal 1 kopu ročního platu ze svého domu a městiště mezi domy Havla ševce a Bohuslavy vdovy Kláře, vdově po Mikuláši z Domažlic /Tust/, zámečníkovi, za jistou hotově vyplacenou sumu; plat má být odváděn po ½ kopě na svatého Jiří a Havla pod trestem 2 grošů, zástavy a posléze propadnutí domu Kláře.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 62
Date: 30. duben 1370
AbstractPetr, biskup litomyšlský /leutomislensis/, vysvědčuje, že koupil pro litomyšlský kostel Panny Marie a pro tamní biskupy dům kdysi Beneše z Kravař /Crawar/ pod Pražským hradem a dal tuto koupi vložit do desk. Převoru a konventu augustiniánů – poustevníků u svatého Tomáše, kteří se zavázali v přítomnosti litomyšlského biskupa denně, jinak každý pátek sloužit mši v kapli svatého Kříže v tomto domě, vysvěcené arcibiskupem Janem, dává z domu plat 2 bečky slanečků /1 v adventě, 1 v postě/, což má být rovněž vloženo do desk.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 63
Date: 8. prosinec 1370
AbstractKarel IV., císař římský a král český, osvobozuje osoby, domy, statky a všechen movitý a nemovitý majetek obyvatel tří měst pražských aj. českých měst, kteří se utekou do kláštera augustiniánek – poustevnic svaté Kateřiny na Novém Městě, na dobu, po kterou se tam budou zdržovat, ode všech daní, berní, sbírek a jiných břemen; vyjímá je z pravomoci světských úředníků a podřizuje pravomoci probošta kláštera a notáře královské komory Pavla z Jenštejna /Jenczenstein/. Rovněž osvobozuje od berní dvě klášterní zahrady, ležící za hradbami, vpravo a vlevo od vchodu do kláštera.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 64
Date: 2. leden 1373
AbstractKarel IV., císař římský a král český, povoluje Albertovi Kolovratovi /Kolobrat/, královskému hejtmanu v Milíně /Mylyn/, založit a zřídit před jeho hradem Ročovem /Roczaw/ klášter pro augustiniány – poustevníky a dotovat ho 30 hřivnami stříbra ročního platu a dvorem a dvěma poplužími na svých statcích v žateckém /saczensis/ a slánském /slanensis/ kraji; král založení kláštera a statky potvrzuje a osvobozuje je od daní a břemen.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 65
Date: 1. duben 1374
AbstractPapež Řehoř XI. na žádost Alberta Kolovrata /Colowrat/ z pražské diecéze, který založil v Ročově /Rotzow/ klášter pro augustiniány – poustevníky, a na žádost císaře Karla IV. povoluje a potvrzuje toto založení a dotování kláštera pro 12 bratří bez porušení farních práv a bez ohledu na zákaz Bonifáce VIII. zakládat nové kláštery žebravých řádů bez zvláštního povolení papežské stolice.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 66
Date: 10. září 1374
AbstractLeonard, mistr teologie a provinciál augustiniánů – poustevníků v Čechách, Bavorsku, Rakousku, Korutanech, na Moravě, v Polsku, spolu s převory a lektory v Čechách vysvědčuje, že zakladatel kláštera pro 12 bratří v Ročově /Roczow/ Albert Kolovrat /Colobrat/, hejtman krále Karla IV., stanovil bohoslužby v klášteře /4 zádušní bohoslužby vždy v pondělí po suchých dnech, denně čtená a v sobotu zpívaná mariánská mše, denně čtená zádušní mše/, povinnost nakrmit vždy 12 chudých, vyhradil si právo vyloučit a nahradit nevhodného převora či bratra, umístit při klášteře 2 přátele nebo chudé, chránit klášterní statky, povolovat jejich zcizení a při neplnění povinností je dát jinému klášteru téhož řádu; zavazují se dbát o zachování těchto ustanovení.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 67
Date: 13. leden 1377
AbstractMikuláš, provinční lektor v Čechách a v Bavorsku, lektor Lev, převor v Praze, lektor Zbyněk, převor ve Svaté Dobrotivé /insulensis/, Jindřich řečený Selnicz, převor v Mělníce, Jakub převor v Bělé /Albensis/, Binold, převor v Ročově /Roczow/ řádu augustiniánů – poustevníků vysvědčují že zakladatel kláštera v Ročově, řečeného "Údolí Panny Marie", Albert Kolovrat /Colowrat/ s manželkou Annou ustanovil, že v klášteře má být vždy 9 kněží a 4 laici, že zde má být denně sloužena mariánská mše a 4 další mše, 4x ročně vždy v pondělí po suchých dnech zádušní bohoslužby, přičemž má být vždy 12 grošů rozděleno mezi bratry; mají zde být živeni dva lidé, které sám určí, náleží mu právo ochrany statků a rozhodování o jejich zcizení, má souhlasit s výměnou nevyhovujících bratří provinciálem. Vydavatelé se zavazují dbát o dodržování těchto ustanovení pod vyjmenovanými tresty.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 68
Date: 20. květen 1378
AbstractVilém a Mikuláš z Hazmburka /Hazenbourg/ vysvědčují, že jim převor a konvent augustiniánů – poustevníků u svatého Tomáše na Menším Městě pražském vložili jako svým fundátorům do desk svůj dvůr s dvěma poplužími a platem v Lužcích /Luzecz/, a zavazují se na požádání konventem o nebližších suchých dnech tyto statky z desk zase vyjmout.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 69
Date: 3. březen 1379
AbstractVáclav postřihač jako zástupce rychtáře Bohuslava řečeného Hrubec /Hrubecz/, Bohuněk Lodhéřův /Lodherii/ purkmistr a přísežní Menšího Města /Noue civitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spoluměšťan Šimon, notář oficiálův, s ženou Dorotou na zahájeném soudě prodal 1 kopu grošů pražských ročního platu ze svého domu mezi domy Jana řečeného Parcifal /Parcziphal/ a Hanka Bernharda za 10 kop hotově vyplacených převorovi a konventu kláštera svatého Tomáše. Plat má být odváděn po 30 groších na svatého Jiří a Havla pod pokutou 4 grošů za každý promeškaný týden, zástavy a posléze propadnutí domu klášteru.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 70
Date: 24. duben 1379
AbstractPileus, kardinál svaté Praxedy, vyzývá věřící, aby přispěli na opravy a výzdobu kostela svatého Augustina při klášteře augustiniánů – poustevníků svatého Tomáše v Praze, a uděluje všem, kdo navštíví tento kostel v den jeho zasvěcení, na svatého Augustina, o svátcích Krista, Panny Marie, apoštolů, čtyř svatých doktorů a patronů kostela a budou přítomni mariánské mši, 100 dní odpustek.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 71
Date: 27. říjen 1379
AbstractVáclav postřihač, zástupce rychtáře Bohuslava řečeného Hrubec /Hrubecz/, Slávek purkmistr a přísežní Menšího Města /Noue civitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spoluměšťan M. Petr Lodhéřův /Lodherii/ na zahájeném soudě jménem svým a své manželky Markéty a svých dědiců prodal ½ kopy grošů ročního platu ze svého domu mezi domy Řehákovým a Brložkové /Brloczonisse/ v ulici vedoucí k Písecké bráně za 5 kop grošů hotově vyplacených převorovi a konventu augustiniánů – poustevníků u svatého Tomáše; plat má být odváděn po 15 groších na svatého Jiří a Havla pod pokutou 2 grošů za každý promeškaný týden, zástavy a posléze propadnutí domu ve prospěch kláštera.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 72
Date: 8. prosinec 1379
AbstractVáclav postřihač jako zástupce rychtáře Bohuslava řečeného Hrubec /Hrubecz/, Slávek purkmistr a přísežní Menšího Města /Noue ciuitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spolupřísežný Šimon notář na zahájeném soudě jménem svým a své ženy Doroty prodal 1 kopu grošů ročního platu ze svého domu a městiště mezi domy Hankovým a Jana řečeného Parcifal /Parczifal/ za 10 kop hotově vyplacených převorovi a konventu kláštera svatého Tomáše; plat má být odváděn po 30 groších na svatého Jiří a Havla pod trestem 4 grošů za každý promeškaný týden, zástavy a posléze propadnutí domu ve prospěch kláštera.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 73
Date: 31. květen 1380
AbstractPetr řečený Polštář /Polstarz/, rychtář, Michal řečený Kuklík /Cuclik/ purkmistr a přísežní Menšího Města pražského /Noue ciuitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spoluměšťan a přísežný Kuneš kovář jménem svým a své ženy Svaty na zahájeném soudě prodal ½ kopy grošů ročního platu na svém domě a městišti na rohu vedle domu knížete těšínského za 5 kop hotově vyplacených převorovi a konventu kláštera augustiniánů – poustevníků u svatého Tomáše; plat má být odváděn po 15 groších na svatého Jiří a Havla po pokutou 2 grošů za každý promeškaný týden, zástavy a posléze propadnutí domu ve prospěch kláštera.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 75
Date: 16. červen 1380
AbstractMartin Rotlev rychtář a přísežní Starého Města pražského vidimují a obnovují na žádost převora a konventu kláštera svatého Tomáše řádu augustiniánů – poustevníků na Menším Městě listinu z 22. 5. 1366, jíž Hana Benešovský /Beneschower/, rychtář, a konšelé pražští /sic!/ vysvědčují, že zemřelá Markéta, vdova po Heinlínu Linistovi, odkázala 2 kopy grošů ročního platu na dvou domech a městištích /v ulici svatého Valentina mezi domy Štěpána zlatníka a Konráda tesaře a v Ostruhové ulici mezi domy Franka Hunerera a Jana Schendenwagena/ konventu kláštera svatého Tomáše řádu augustiniánů poustevníků; plat má být odváděn po 1 kopě na svatého Havla a Jiří pod pokutou 4 grošů za každé 2 promeškané týdny a zástavy domů; majitelé domů budou moci dát klášteru náhradou plat mimo města pražská nebo 20 kop grošů.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 74
Date: 16. červen 1380
AbstractMartin Rotlev rychtář a přísežní Starého Města pražského vidimují a obnovují na žádost převora a konventu kláštera svatého Tomáše listinu z 21. 5. 1347, jíž Kunla /Chunla/, vdova po pražském měšťanu kováři Jenlínovi odkazuje bratřím kláštera svatého Tomáše na Menším Městě 1 kopu grošů pražských ročního platu ze svého domu na Novém trhu na Starém Městě mezi domy Johlína Dlouhého /Longi/ a opata; plat má odvádět po 1 fertonu vždy o suchých dnech její služebník a vykonavatel závěti Elblín kovář pod pokutou 2 grošů. V klášteře mají být konány výroční pobožnosti za donátorku vždy v měsíci její smrti.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 76
Date: 6. srpen 1380
AbstractAlbert starší z Kolovrat /Kolowrath/, hejtman zemského fojství, jeho žena Anna a synové Albert, Mikuláš, Purchart a Herbort dávají augustiniánského klášteru Údolí Panny Marie v Ročově /Roczow/, který Albert založil, dvůr s příslušenstvím, 30 kop grošů ročního platu od jmenovaných poddaných ze vsí Mšecké Žehrovice /Zehrowicz/, Líšťany /Leschczan/, Zbrašín /Sbraschin/, Břínkov /Przyemkow/, Vlčí /Wlczy/, které jim mají být vypláceny po 15 kopách na svatého Jiří a Havla, a to 20 kop pro potřeby konventu, 7 na výživu , 3 na světlo; dále jim dává desátky z vinic v Ročově, Mšeci /Kornhaus/ a obilí z Toužetína /Tuzetyn/ a dvora "Ohrobecz". Jurisdikce nad jmenovanými poddanými s výjimkou vyhrazených zločinů náleží klášteru, právo ochrany statků a rozhodování o jejich zcizení náleží Albertovi, který má bratřím dát důchody jinde, kdyby tyto statky prodal. V klášteře má být 9 kněží a 4 klerici, kteří mají denně sloužit mariánskou mši a 4 další mše za duše členů rodu aj., vždy v neděli a pondělí po suchých dnech zádušní bohoslužby, při nichž se má bratřím rozdělit 12 grošů; při klášteře mají být jako bratři živeny 2 osoby Albertem určené.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 77
Date: 26. říjen 1380
AbstractPileus, kardinál svaté Praxedy, na žádost Markéty, vdovy po rytíři Janu Bolčovi /Bolcz/ z pražské diecéze, který je pochován před oltářem Panny Marie v kostele svatého Tomáše na Menším Městě pražském, uděluje všem, kdo tento oltář navštíví a pomodlí se zde Otčenáš a Zdrávas za Janovu duši, 100 dní odpustek.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 78
Date: 17. listopad 1380
AbstractMartin Rotlev rychtář a přísežní Starého Města pražského vidimují a obnovují listinu z 8. 3. 1369, jíž Mikuláš zlatník /zlatotepec – auripercussor/, měšťan staroměstský, prodal 1 kopu grošů ročního platu ze svého domu a městiště v ulici ostružníků mezi domy Herdeka malíře a Mikuláše Meisnera za 9 kop hotově vyplacených Ale, vdově po Pavlu pláteníkovi, měšťanu staroměstském; plat má být odváděn na svatého Jiří a Havla pod pokutou 4 grošů a zástavy domu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 79
Date: 14. květen 1382
AbstractJan, biskup litomyšlský /luthomuslensis/, se souhlasem Dluhomila převora, Mikuláše kustoda, Libuše kantora, Václava scholastika a celé kapituly uzavírá dohodu s převorem a bratry nového kláštera augustiniánů – poustevníků v Litomyšli, podle níž může vést vodu do nového rybníka nad oborou u Nedošína /Nedussyn/, který zřídil z řeky, tekoucí od města přes pole klášterního dvora k Tržku /Trzkam/, a může být zatopena i paseka kláštera; vysvědčuje, že od kláštera přijal 30 kop grošů na stavbu rybníka aj. potřeby biskupství, a za to osvobozuje nedávno koupený klášterní lán mezi lány kanovníků a klášterního dvora od všech břemen kromě farního desátku a královské berně. Poruší-li některý příští biskup toto osvobození ztratí nárok na vedení vody a vrátí klášteru 30 kop.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 80
Date: 12. červen 1382
AbstractJohlín z Domažlic /Tusta/, převor, a konvent kláštera augustiniánů – poustevníků u svatého Tomáše v Praze vysvědčují, že přijali od Kateřiny, dcery kdysi Mikuláše řečeného Sova, 20 kop grošů, a zavazují se vyplácet jí doživotně ročně 2 kopy /po 1 na svatého Havla a Jiří/ pod církevními tresty a pod trestem zvodu; po Kateřinině smrti mají za ni číst týdně 2 mše a sloužit výroční pobožnost.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 81
Date: 5. prosinec 1382
AbstractHoryna, měšťan novoměstský, vysvědčuje, že Otík, kraječ sukna, měšťan staroměstský, a jeho dědici mají na jeho domě na Koňském trhu na rohu mezi domy Ješka Hrnčíře /Hrnczierz/ a Uly vinaře 1 kopu grošů ročního platu, odkázanou Alžbětou, vdovou po Ješkovi; plat má být odváděn po 30 groších na svatého Jiří a svatého Havla pod pokutou 2 grošů za každý promeškaný týden a zástavy domu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 82
Date: 23. duben 1384
AbstractVáclav /IV./ král římský a český, za služby, které jeho otci a jemu prokázal Albert starší z Kolovrat,potvrzuje klášter Panny Marie augustiniánů, v Ročově /Roczow/, který Albert založil, a jeho statky i listiny na ně vydané a bere jej ve svoji ochranu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 83
Date: 10. listopad 1384
AbstractJenek Michalíkův rychtář, Slávek purkmistr a přísežní Menšího Města pražského vysvědčují, že jejich spoluměšťan Jakub řečený Sytra na zahájeném soudě prodal 1 kopu grošů pražských ročního platu ze svého domu a městiště mezi domy Duchka krejčího a knížete olešnického za 10 kop grošů hotově vyplacených Řehákovi řečenému Nedvědice /Nedwiedicze/ z Dušník /Dusnyk/; plat má být odváděn na svatého Jiří a Havla po 1/2 kopě pod pokutou 4 grošů za každý promeškaný týden,zástavy a posléze propadnutí domu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 84
Date: 12. leden 1385
AbstractJan, arcibiskup pražský, na žádost Franclína, měšťana Menšího Města, uděluje všem věřícím, kteří se pomodlí před obrazem Panny Marie v ambitech kláštera svatého Tomáše, který Franclín vlastním nákladem koupil, vkleče třikrát Otčenáš a sedmkrát Zdrávas, 40 dní odpustek.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 85
Date: 4. červen 1387
AbstractJenek Michalíkův rychtář, Ješek řečený Lišek purkmistr a přísežní Menšího Města pražského /Nove civitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spoluměšťan Jan řečený Doják/Doyak/ jménem svým, své ženy Kateřiny a dědiců na zahájeném soudě prodal 1 kopu grošů ročního platu na svém domě mezi domy Petra ze Šternberka a Ješka řečeného Lišek za 10 kop grošů hotově vyplacených Ele, vdově Niklase /Nyclassonis/ nožíře z Brna /Brunna/; plat má být odváděn po 30 groších na svatého Havla a Jiří pod pokutou 4 grošů za každý promeškaný týden, zástavy a posléze propadnutí domu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 86
Date: 14. říjen 1387
AbstractJohlín z Domažlic /Tusta/ převor a konvent kláštera svatého Tomáše v Praze řádu augustiniánů - poustevníků, vysvědčují, že jim jejich sakristán Mikuláš z Železné ulice se souhlasem provinciála M. Leonarda postoupil listinu na 1 kopu grošů ročního platu na Novém Městě pražském. Plat má vybírat konvent a dostávat jej má Mikuláš, po jeho smrti bratr Mikuláš pláteník, nyní student, doživotně, a po něm se má vždy polovina kopy na svatého Jiří a Havla rozdělit mezi bratry - kněze; za duše Mikulášových rodičů - Mikuláše (nevlastního otce) a Kláry - mají být slouženy vigilie a zádušní mše. Konvent se zavazuje dodržovat tyto podmínky.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 87
Date: 21. květen 1388
AbstractVáclav řečený Dobronka rychtář, Zdeněk chmelařův /humulatoris/ purkmistr a přísežní Menšího Města pražského /Noue ciuitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spoluměšťan Petr Suldembrik na zahájeném soudu jménem svým a manželky Ely prodal 1 kopu grošů pražských ročního platu ze svého domu a městišť ve Strahovské ulici mezi domy Maříka řečeného Ryra a Václava řečeného Charvát, za 10 kop hotově vyplacených Matějem z Dobrovic /Dobrowicz/ pro jeho syna Jana, professa kláštera augustiniánů - poustevníků u svatého Tomáše. Plat má být odváděn Janovi po 30 groších na svatého Havla a Jiří pod pokutou 4 grošů za každý promeškaný týden, zástavy a posléze propadnutí domu. Po smrti Janově připadne plat konventu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 88
Date: 9. září 1389
AbstractVáclav řečený Dobronka rychtář ,Hereš purkmistr a přísežní Menšího Města pražského /Noue ciuitatis sub castro Pragensi/ vysvědčují, že jejich spoluměšťan Beneš Homole na zahájeném soudě jménem svým, své manželky Hany a dědiců prodal 1 kopu grošů ročního platu ze svého domu a městiště mezi domy Mikšíka, syna Haškové /Haskonisse/a Mauricia řečeného Malý, za 10 kop hotově vyplacených bratru Janovi, synu Valtera z Prahy, professu kláštera svatého Tomáše augustiniánů - poustevníků; má být odváděn po 30 groších na svatého Jiří a Havla, pod pokutou 4 grošů za každý týden, zástavy a posléze propadnutí domu. Po smrti Jana připadne plat převorovi a konventu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 89
Date: 5. listopad 1390
AbstractOta z Běliny /Byelyny/,jinak z Bergova, a jeho rukojmí vysvědčují,ze Oldřich Medek z Lešan /Lessan/, a Vilém z Lešan, jinak z Talmberku, jejich jménem prodali bratřím kláštera svatého Tomáše v Praze za 300 kop 30 kop grošů ročního platu na dědinách v Lešanech /Lessyenech/ na dobu tří let od svatého Martina; zavazují se bratrům plat po tuto dobu odvádět po 15 kopách na svatého Jiří a Havla a očistit Oldřichovi a jeho synu Vilému, Havlovi a Zdeňkovi a Jaroslavu z Vranovic /Wranowicz/ do tří let dědiny v Lešanech od tohoto platu, který má být se souhlasem krále převeden jinam pod trestem ležení na Starém Městě pražském.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 90
Date: 30. červen 1391
AbstractPetr z Bělé /de Alba/ převor a konvent kláštera augustiniánů - poustevníků u svatého Tomáše v Praze vysvědčují, že Albert starší z Kolovrat /Colowrat/ jim dal 10 kop grošů nazřízení okna v kůru kostela, a zavazují se denně sloužit mši za jeho zdraví a po smrti za jeho duši. Tato listina má být každou sobotu předčítána u stolu.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
< previousCharters1368 - 1390next >