Fond: Listin (1140-1500)
Search inSI-NSAL > NSAL >>
Charter: 149
Date: 10. April 1360
Abstract: Gerloh iz Motnika naznanja, da je za deset mark denaričev prodal cerkvi v Motniku (Moetnich) dve hubi, prvo pod Kamnikom (vnderm Stain), drugo v Dolini pri Motniku (Tal) pa dobi v last vsakokratni duhovnik, ki živi v Motniku in ga imenuje župnik v Vranskem.
Charter: 151
Date: 25. April 1363
Abstract: Ulrik iz Gorič (Goerzach) in njegova žena Kunigunda prodata za 15 mark beneških denaričev bratovščini NLG v Naklem (Nakel) eno hubo v Pečicah pri Spodnjih Dupljah (Peyzizs) za razsvetljavo oltarja NLG v Naklem in za sveče.
Charter: 152
Date: 8. Mai 1364
Abstract: Jurij iz Dupelj (Dewplacher) proda župnijski cerkvi v Naklem (Nakel) za deset mark šilingov beneških denaričev eno hubo v Zadragi pri Dupljah (Drag) za večno luč pred sv. Rešnjim Telesom.
Charter: 153
Date: 9. Dezember 1364
Abstract: Rudolf IV., vojvoda v Avstriji, na Štajerskem, Koroškem in Kranjskem, grof na Tirolskem itd., naznanja kranjskemu glavarju in celjskemu grofu Ulriku I., da ima samostan v Vetrinju v doživljenskem uživanju [župnijo Škale] (/…/ von Hallekk).
Charter: 154
Date: 19. November 1365
Abstract: Gornjegrajski opat Nikolaj, prior Bertold in celoten samostan naznanjajo, da gornjegrajski samostan prejema 20 mark graških denaričev za kmetijo Kos, ki leži severozahodno od Gornjega Grada (Remprechsek), ki jo je samostanu daroval Friderik, kaplan v Solčavi (Sulczpako), za obhajanje aniverzarija v oktavah sv. Martina (infra octaui sancti Martini).
Charter: 155
Date: 25. November 1365
Abstract: Brata Nikolaj in Friderik iz Vrbovca (Altenburg) darujeta gornjegrajskemu samostanu za aniverzarij tri hube, in sicer eno v Prihovi (Preichaw), drugo v Hrastovju (Aych), tretjo hubo in sadovnjak pa v Juvanju (Eyban).
Charter: 156
Date: 29. September 1368
Abstract: Opat Nikolaj in gornjegrajski samostan naznanjata, da je Perlein iz Gornjega Grada za 20 mark graških denaričev kupil dvor v Bočni (Chëphen der cze ze Vössen gelegen ist) in ga podaril gornjegrajskemu samostanu za obhajanje aniverzarija 14 dni po sv. Mihaelu (29. septembra).
Charter: 158
Date: 10. Januar 1369
Abstract: Ulrik, župnik pri sv. Juriju v Škalah (sant Jörgen in dem Schalachtal) in nekdanji gornjegrajski opat, pristaja na pogoje o izročitvi župnije.
Charter: 157
Date: 10. Januar 1369
Abstract: Celjski grof Herman I. potrjuje pod določenimi pogoji nekdanjemu opatu Ulriku in gornjegrajskemu samostanu daritev župnije sv. Jurija v Škalah (sand Joergen in dem Schaelachtal), ki jo je imel v lasti p. Nikolaj Vaist.
Charter: 159
Date: 6. April 1369
Abstract: Henrik Heydel proda s soglasjem žene in dedičev za deset mark denaričev ali ustrezne deželne vrednosti svojemu bratu Ulriku iz Požega, njegovi ženi in dedičem eno hubo v Brezju (Pirich).
Charter: 160
Date: 10. April 1369
Abstract: Oglejski patriarh Markvard naznanja gornjegrajskemu samostanu, da podeljuje podružnično cerkev sv. Petra v Kunšperku (sancti Petri in Chunsperch) duhovniku Nikolaju iz Motnika (Meotnichu), patronatska pravica pa ostaja samostanu.
Charter: 161
Date: 4. Juli 1369
Abstract: Opat Nikolaj in gornjegrajski samostan naznanjata, da je samostan svojemu bratu Frideriku za 20 mark graških denaričev prodal eno hubo v Bočni pod Završnikom (Cheffen vnderm guph am asang)[1], le-ta pa naj bi jo dal samostanu za živež. V zameno se ustanavlja aniverzarij za njegovega očeta Bertolda, amtmana v Bočni (Vössen), in njegovo ženo Berto tretji dan po sv. Elizabeti (22. novembra).
Charter: 162
Date: 16. Juli 1369
Abstract: Friderik Pomerecht iz Liebenštajna (Liebenstain), njegova žena in dediči naznanjajo, da so gornjegrajskemu samostanu za pol marke denaričev zastavili štiri hube an dem Lagoy pod cerkvijo v Braslovčah (Vrazzlaw), ležečih pri domcu an dem nyderm hard, samostan pa jih je prodal Marinu Topolu, amtmanu v Braslovčah.
Charter: 163
Date: 25. Juli 1369
Abstract: Opat Nikolaj in gornjegrajski samostan naznanjata, da je samostan za 20 mark graških denaričev prodal Perleinu iz Gornjega Grada in njegovi ženi en dvor v Bočni (Vossen), po njegovi smrti pa pripade nazaj samostanu v službo za živež, za Perleina in ženo pa se obhajata aniverzarija.
Charter: 164
Date: 5. Januar 1371
Abstract: Ertel iz Slovenj Gradca (Windischgrätz) daruje župniku pri sv. Pankraciju (na gradu) v Slovenj Gradcu za vzdrževanje večne luči eno hubo pri Valdeku (Waldek an der Goritzen).
Charter: 165
Date: 24. Juni 1374
Abstract: Oton iz Turna, gradiščan iz Smlednika (Fletnichk), naznanja, da mu je gornjegrajski opat Nikolaj izročil v doživljenjski fevd žitno desetino v Stari vasi (alten Welein).
Charter: 166
Date: 10. Januar 1376
Abstract: Celjski grof Herman I. naznanja, da dovoljuje zamenjavo štirih hub gornjegrajskega samostana na Homcu (Cholbinz) s štirimi hubami Friderika iz Forhteneka (Fürttenekkerja).
Charter: 167
Date: 10. Februar 1376
Abstract: Friderik iz Forhteneka (Fürttnekker) in njegova žena Ana naznanjata, da sta zamenjala svojo hubo na Homcu (Cholmicz) s hubo gornjegrajskega samostana, ležečo v Podgorju (Pödger).
Charter: 168
Date: 12. Mai 1376
Abstract: Opat Nikolaj in gornjegrajski samostan naznanjata, da podarjata v fevd Rudolfu ml., sinu pokojnega Rudolfa Vaista, dvor v Podgradu (Podgrad), le-ta pa mora vsako leto ob božiču dati welski[1] funt popra.
Charter: 169
Date: 31. März 1377
Abstract: Nikolaj Retel zastavlja za osem mark graških denaričev gornjegrajskemu samostanu skupaj s svojo ženo in sinovi Hansem, Libhardom in Nikolajem eno hubo v Klancah pri Sv. Jeronimu pri Vranskem (Glantz) z možnostjo ponovnega odkupa.
Charter: 170
Date: 12. April 1378
Abstract: Notarski instrument notarja Janeza, sina Henrika Walcha iz Walseeja, javnega notarja škofije Konstanca (Constanticensis dyocesis) s cesarskim pooblastilom, s katerim razsodi stiški opat Jakob v sporu med Janezom Milo, duhovnikom škofije Mainz (Moguntinensis dyocesis) in Friderikom iz Burghausna (Purchausen) iz salzburške škofije (Salczpurgensis dyocesis) kot zastopnikom gornjegrajskega samostana, o pripadnosti župnijske cerkve v Škalah (Schalachtal)v korist gornjegrajskega samostana.
Charter: 171
Date: 28. Mai 1378
Abstract: Zagrebški stolni kapitelj (Zagrabiensis) piše Petru Skribeju, vicedomu slavonskega kralja in tsisenškemu grofu, glede meje posestev za dediče Dujma Blagajskega in Gregorja Kana.
Charter: 172
Date: 3. Juli 1378
Abstract: Henrik iz Liebenštajna (Liebenstain) in njegova žena Ana prodata za 17 mark graških denaričev gornjegrajskemu samostanu eno hubo v Klancah pri Sv. Jeronimu pri Vranskem (Glantz).
Charter: 173
Date: 20. Oktober 1378
Abstract: Friderik iz Forhteneka (Fürtnekker), gradiščan na Žovneku (Sännek), naznanja, da menja svojo hubo Markovnik na Markjem v Podveži pri Lučah (Mrekownik) s hubo gornjegrajskega samostana, ležečo v Ločici (Lötschs).
Charter: 174
Date: 23. Oktober 1378
Abstract: Nikolaj Retel proda za 16 mark graških denaričev gornjegrajskemu samostanu skupaj s svojo ženo in sinovi Hansem, Libhardom in Nikolajem eno hubo v Klancah pri Sv. Jeronimu pri Vranskem (Glantz).
Charter: 175
Date: 20. März 1380
Abstract: Dyetel Prietel se skupaj z ženo Jero obvezuje, da bo Hansu, župniku v Slovenj Gradcu pri sv. Pankraciju na gradu (sand Pangerczen auf der vesst ze Windischgrecz), redno plačeval 40 dunajskih ali graških denaričev na sveti večer pred božičem (24. december) od kupljenega dvora, ležečega pri mostu v Slovenj Gradcu (pey dem prünn), ki se dotika dvora Henrika Slappa v mestu.
Charter: 176
Date: 2. Juni 1380
Abstract: Gregor iz Dupelj (Dewplacher) naznanja, da je za 1,5 funta beneških denaričev prodal župnijski cerkvi v Naklem (Nakel) odvetščino od hub v Zadragi pri Dupljah (Drag).
Charter: 177
Date: 4. Juli 1381
Abstract: Vinter, župnik v Mozirju (Präsperg), zamenja z dovoljenjem Hansa Gütingerja (Hans des Güttinger) hubo z imenom Mlovnik pri »Petlnickh« (Pettoniks),[1] ki so jo njegovi predniki nekdaj darovali župniji v Mozirju za blagor duš, s samostansko hubo Presečnik (Presecznik), ležečo v območju Tiroseka, ki jo je nekdaj gornjegrajskemu samostanu daroval mozirski meščan Štefan Kramer za prejemanje živeža (in di oblay).
Charter: 178
Date: 16. Oktober 1381
Abstract: Diepold iz Kacenštajna (Kaczenstain) naznanja s soglasjem žene in brata Rudleina, da je poravnal vse obveznosti do celjskega žida Kačima.
Charter: 179
Date: 6. Februar 1383
Abstract: Opat Nikolaj, prior Henrik in gornjegrajski samostan naznanjajo, da so izročili svojemu pisarju Hansu Walchu iz Walseeja eno hubo in žitno desetino od šestih hub v Vologu (Vulog/ze nyder Wülog), kar je prej imel v fevdu Henrik z Brda (Ekk).
Charter: 180
Date: 29. März 1383
Abstract: Viljem I. iz Turjaka (Awrsperkch) naznanja, da je svoji ženi Elizabeti izročil s soglasjem bratov Folkerja II., župnika auf Tyrol,[1] in Jurija I. ter bratrancev Folkerja in Diepolda iz Turjaka jutrno (mörgengëb) v več krajih.
You are copying a text frominto your own collection. Please be aware that reusing it might infringe intellectual property rights, so please check individual licences and cite the source of your information when you publish your data