useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
FondČeské gubernium - guberniální listiny, Praha (0993-1526)
Fonds > CZ-NA > CGL
< previousCharters1623 - 1625next >
Charter: 4070
Date: 14. srpen 1623
AbstractFridrich z Talmberka na Nemyšli a Vlašimi, prezident apelačního soudu, Přibík Jeníšek z Újezda na Štěpánovicích, Březnici a Karlštejně, purkrabí karlštejnský, a Václav Viduna Obytecký z Obytec, prokurátor v Českém království, komisaři místodržícího v Čechách knížete Karla z Lichtenštejna uzavírají mezi tímto místodržícícím na místě císaře a Adamem z Valdštejna na (Komorním) Hrádku /nad Sázavou/, Lovosicích, Židlochovicích a Dobrovici, nejvyšším hofmistrem Českého království, smlouvu o statek Ledce konfiskovaný Václavu Cetenskému z Cetně odsouzenému pro účast na stavovském povstání ke ztrátě poloviny majetku. Tvrz Ledce s poplužním dvorem, ovčínem, výsadní krčmou, mlýnem, oborou a vším příslušenstvím se Adamovi a jeho dědicům prodává za 19 140 kop míšeňských, které pojistí Adam na úrok do dne a do roka, neboť na statku jsou značné dluhy; až věřitelé prokáží "v zeleném pokoji" své pohledávky, uspokojí je Adam podle příslušných recesů a ze zbytku sumy polovici vyplatí císaři a polovinu Cetenskému. Jinak může sumu složit hned do rentmistrovského úřadu či k deskám k dobru věřitelů i Cetenského. Ve věci jiných závav věnných i sirotčích peněz, rukojemství, dluhů Cetenského, nedoplatků berní atd. Lichtenštejn na místě císaře Adama zastoupí a zboží od nich osvobodí. Zboží bude zpraveno královskými statky v Českém království a vloženo jako zpupné a dědičné do zemských desk. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a obě strany si ji mohou dát intabulovat.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4069
Date: 14. srpen 1623
AbstractFridrich z Talmberka na Nemyšli a Vlašimi, prezident apelačního soudu, Přibík Jeníšek z Újezda na Štěpánovicích, Březnici a Karlštejně, purkrabí karlštejnský, a Václav Viduna Obytecký z Obytec, prokurátor v Českém království, jako komisaři místodržícího v Čechách knížete Karla z Lichtenštejna uzavírají mezi tímto místodržícícím na místě císaře a Adamem z Valdštejna na (Komorním) Hrádku /nad Sázavou/, Lovosicích, Židlochovicích a Dobrovici, nejvyšším hofmistrem Českého království, smlouvu o statek Vinařice konfiskovaný Václavu Cetenskému z Cetně, který byl pro účast na stavovském povstání odsouzen ke ztrátě poloviny majetku. Tvrz Vinařice s poplužním dvorem, ovčínem, podacím, pivovarem a vším ostatním příslušenstvím se Adamovi a jeho dědicům prodává za 24 356 kop míšeňských, které si pojistí Adam na úrok do dne a do roka, neboť na statku jsou značné dluhy; až věřitelé prokáží "v zeleném pokoji" své pohledávky, uspokojí je Adam podle příslušných recesů a ze zbytku sumy polovici vyplatí císaři a polovici Cetenskému. Jinak může sumu složit hned do rentmistrovského úřadu či k deskám k dobru věřitelů i Cetenského. Ve věci jiných závav věnných i sirotčích peněz, rukojemství, dluhů Cetenského, nedoplatků berní atd. Lichtenštejn na místě císaře Adama zastoupí a zboží od nich osvobodí. Zboží bude zpraveno královskými statky v Českém království a vloženo jako zpupné a dědičné do zemských desk. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a obě strany si ji mohou dát intabulovat.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4071
Date: 18. srpen 1623
AbstractKnížetem Karlem z Lichtenštejna ustanovení komisaři Fridrich z Talmberka, Přibík Jeníšek z Újezda a Václav Viduna Obytecký z Obytec uzavírají smlouvu s Františkem de Couriers /Curiere/, nejvyšším leutnantem regimentu hraběte Colalta, kterou mu prodávají statky Děkov někdy Gedecna Bernklaua /Pernkloa/ za 17 564 kop míšeňských, Nasavrky Albrechta Kekule za 2878 kop 34 grošů, /hořejší/ Volfartice Zikmunda Rausendorfa za 17 827 kop 54 grošů a Krásný Les /SSenbold/ Jana Thama ze Sebottendorfu za 27 980 kop grošů 2 peníze.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4072
Date: 4. září 1623
AbstractKryštof Matyáš ze Sudetu v městě /Hradišti Hory/ Tábor postupuje své dceři Lidmile (Zmyslovské 1/) 2300 kop míšeňských z 6000 kop míšeňských na dlužním úpisu města Písku z 16. října 1616.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4073
Date: 4. září 1623
AbstractKryštof Matyáš ze Sudetu v městě /Hradišti Hory/ Tábor postupuje své manželce Anně dlužní úpis města Písku na 500 kop míšeňských z 16. října 1617.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4074
Date: 12. září 1623
AbstractHumprecht Černín z Chudenic, purkrabí kraje Hradeckého a Václav Viduna Obytecký z Obytec, prokurátor Českého království jako komisaři místodržícího v Čechách knížete Karla z Lichtenštejna uzavírají mezi tímto místodržícím na místě císaře a Pavlem Michnou z Vacínova na Konopišti smlouvu o dům v Ungeltě na Starém Městě pražském, zkonfiskovaný Ernfriedu Berbisdorfovi za účast na stavovském povstání. Dům se Michnovi a jeho dědicům prodává se všemi výsadami, zvláště s majestátem císaře Ferdinanda I. pro Jakuba Granovského z Granova z 14 listopadu 1558 /Pražský hrad/ a konfirmací Rudolfa II. z 21. listopadu 1600 /Pražský hrad/, za 10 000 zlatých rýnských, z níž má po potvrzení smlouvy zaplatit 3575 zlatých, neboť zbytek se sráží: podle smlouvy Berbisdorfa s Kašparem Kristiánem Granovským z 10. února 1620 byla u Berbisdorfa ponechána na 3 roky 18 měsíců suma 7162 kop míšeňských, na úrok, z níž měl po té době odvést na místě Kašpara Kristiána Granovského 2466 kop Ferdinandu Granovskému; tuto pohledávku Ferdinand Granovský postoupil 14. května 1620 Veronice Kapounové z Dlouhé Vsi a ta 11. dubna 1622 Michnovi. Vedle těchto 2466 kop se sráží 2326 kop postoupených Kašparem Kristiánem Granovským 31. srpna 1621 Veronice Přehořovské z Dlouhé Vsi a jí dále Michnovi, tedy celkem 4562 kop a úrok 645 kop 10 krejcarů 3 peníze, celkem 5507 kop 10 krejcarů 3 peníze. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a obě strany si ji mohou dát intabulovat.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4075
Date: 25. září 1623
AbstractJiřík Schön z Schönecku /Ssen ze Sseneku/, rychtář města Most, jako komisař ustanovený českou komorou sjednává mezi (místodržícím v Českém království) knížetem Karlem z Lichtenštejna na místě císaře a mezi vdovou Magdalenou Boryňovou ze Lhoty smlouvu, jíž se Magdaleně a dědicům prodává dvůr Malé Březno, propadlý císaři jako pokuta od Oty Boryně, se vším příslušenstvím za 7118 kop míšeňských, z nichž se má při zpečetění smlouvy složit 1000 kop, další 3059 kop do 2 týdnů a stejná suma při ratifikování smlouvy císařem. Ve věci závad, dluhů Ottových pojištěných sum zadržených berní atd. Lichtenštejn Magdalenu zastoupí a statek od těchto závad očistí. Statek bude zpraven císařskými statky v Českém království a vložen do desk. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a obě strany si ji mohou dát intabulovat

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4076
Date: s.d. /post 25. září 1623/
AbstractÚčet splátek za statek [Malé Březno zkonfiskovaný Ottovi Boryňovi ze Lhoty a prodaný] Magdaleně Boryňové ze Lhoty: Magdalena odvedla do rentmistrovského úřadu za statky v ceně 8376 zlatých 40 krejcarů nejprve 3054 zlatých 20 krejcarů Ottovi Boryňovi na jeho dvoutřetinový podíl se vyplatilo 583 zlatých 20 krejcarů, celkem tedy 3637 zlatých 40 krejcarů, zbývá tedy zaplatit 4739 zlatých.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4077
Date: 16. říjen 1623
AbstractFerdinand II., císař římský a král německý, uherský a český, jemuž Wolf Vilém svobodný pán Lamingen z Albenreutu na Svatém Kříži /Hailigen Creutz/ půjčil na válečné výdaje 20 000 zlatých rýnských /po 60 krejcarech/ s podmínkou, že mu tato suma bude přednostně před jinými (věřiteli) uhrazena z konfiskátů v Plzeňském kraji, které sám označí, slibuje Wolfu Vilémovi a jeho dědicům vyplácet z dlužné sumy 6% úrok a uhradit ji posléze po 1/2 roční výpovědi z konfiskovaných statků.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4078
Date: 16. říjen 1623
AbstractKarel kníže z Lichtenštejna, místodržící v Českém království, pojišťuje na místě císaře Elišce Žerotínské rozené z Valdštejna na Nových Dvorech sumu 35 000 kop míšeňských, kterou půjčila na zaplacení vojska na císařském statku Malešov. Zavazuje se ustanovit komisaře, kteří by sepsali zařízení statku, jak bylo postoupeno Matyáši Lvovickému, do dvou inventářů, a statek s poddanými a jedním inventářem Elišce předali k držbě až do zaplacení dlužné sumy po výpovědi dané ke svatému Havlu nebo Jiří 1/2 roku předem. Při dalším prodeji statku má Eliška přednostní právo. Stavební úpravy může dělat jen se souhlasem komory za dozoru komisařů; pak se náklady připočtou k hlavní sumě. Nedoplatky berní není Eliška povinna platit. Na statku nemají být v době Eliščiny držby pojišťovány jiné sumy.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4079
Date: 20. říjen 1623
AbstractPřibík Jeníšek z Újezda na Štěpánovicích, Svrčovci /Cvrčovici/ a Karlštejně, purkrabí karlštejnský, a Václav Viduna Obytecký z Obytec, prokurátor v Českém království, jako komisaři místodržícího v Čechách knížete Karla z Lichtenštejna uzavírají o vsi Branišovice, Hněvanice a Záluží, konfiskované Pavlu Kaplíři ze Sulevic za účast na stavovském povstání, smlouvu, jíž tyto vsi s příslušenstvím prodávají Pavlu Michnovi z Vacínova na Konopišti a jeho dědicům za 2230 kop míšeňských hotově zaplacených. Zboží bude zpraveno královskými statky v Českém království. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a každá strana si ji může vložit do desk.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4079a
Date: 30. říjen 1623
AbstractSmlouva o hrad Krakovec s Jiřím Vchynským předložená k "lenní zprávě".

Images0
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4080
Date: 30. říjen 1623
AbstractKníže Karel z Lichtenštejna, místodržící v Českém království, na místě císaře, a Florián Jetřich ze Žďáru na Červeném Újezdě uzavírají smlouvu, jíž se Floriánovi prodávají tvrze zkonfiskované za účast na stavovském povstání Janu Hendrychovi Štampachovi ze Štampachu - Vičice /Biczicze/ a Boleboř /Gettersdorff/, Janu Mikuláši Hochauserovi z Hochausu - Hrušovany, Vilému mladšímu Doupovci z Doupova - Libočany a Šťastnému Častavci Kaplíři ze Sulevic - Vtelno, se vším příslušenstvím, dále městečko Březno /jinak Pryzn/ a vsi Vičice, Střezov /Stroza/, Brančíky /Branczik/, jinak Prenczik, Holetice, Stranná /Stran/, Nechranice /Negkraniczy/, Denětice /Deneticzy/, Čermníky /Czermik/, Boleboř, Jindřišská /Hännersdorff/, Vinařice /Weingarten/, Mezihoří /Görssdorff/, Zákoutí /Bernau/, Březno /Brisen/, Hrušovany, Libočany a Vtelno s kostelními podacími, výsadními krčmami, masnými krámy, kavárnami, mlýny, pilami atd., vrchním hrdelním právem, platy a robotami, a vším příslušenstvím s výjimkou lovů na vysokou zvěř vyhrazených králi, za sumu 174 000 zlatých rýnských zaplacenou hotově do renthausu. Ve věci dluhů po předchozích majitelích, pojištěných sum, rukojemství, nedoplatků berní atd. Lichtenštejn Žďárského zastoupí na místě císaře a prodané statky od takových závad osvobodí. Statky budou po zaplacení a očištění od závad Žďárskému předány, zpraveny královským statky v Českém království a jako zpupné dědičné zapsány do desk. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a obě strany si ji mohou dát intabulovat.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4081
Date: 21. prosinec 1623
AbstractVáclav z Oppersdorfu svobodný pán na Dubu /Aych/ a Frýdštejně, na Velkých Heralticích /Herlitz/ a Svobodných Heřmanicích /Freyhermstorff/, rada a komorník vratislavského biskupa Karla Rakouského, potvrzuje poddaným ze své vsi Svobodné Heřmanice na jejich žádost výsady udělené jim jeho předchůdci Zikmundem a Hanušem Václavem Sedlnickými z Choltic v urbářích, registrech a listinách, a udílí jim další privilegia. Podle vzájemné dohody mají odvádět na svatého Jana Křtitele do komory v Heralticích 20 tolarů /stejně sedláci, zahradníci a čeleď s dvojitým závazkem; s jednoduchým jen polovinu/, při zasedání práva měli dát vrchnosti, úředníkům a písařům 1 slepici a pití, což se nahrazuje 30 tolary při svatém Janu Křtiteli a 2 měřicemi ovsa. Dává obci nivu, která jí náležela již za minulých vrchností, ale byla opomenuta, se všemi stromy, jako obecní pastvinu; nesmí se tam nic stavět /pouze s výjimkou stáje povolené Bartlu Selligerovi, Matesu Bärtlovi, Jiřímu Richterovi a dědicům Hanuše Richtera a zahrady Kryštofa Schwartzakhera/ bez povolení. Za pastvu mají na svatého Jana Křtitele platit k ostatním platům 10 tolarů a 3 kopy vajec faráři. Kdyby obec někdy z přinucení nebo dobrovolně zaplatila více než předepisuje urbář, nemá jí to být v budoucnu ke škodě. Václav z Oppersdorfu slibuje za sebe i budoucí majitele panství vše uvedené dodržovat.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4082
Date: 8. leden 1624
AbstractKníže Karel z Lichtenštejna, místodržící v Českém království, pojišťuje Anně Markétě Šleglovské z Vrtby, poručnici a matce Magdaleny Vítkové ze Rzavého, 521 kopu 40 grošů míšeňských, které mají zaplatit čeští králové po půlroční výpovědní lhůtě. Tato částka je rozdíl, mezi dluhem při koupi Pacova a Dubu, konfiskovaného Ladislavovi Vítkovi ze Rzavého, a dlužním úpisem Viléma hraběte z Říčan, který na úhradu tohoto dluhu položila.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4083
Date: 19. leden 1624
AbstractApoštolský protonotář Dominicus Spinula vydává k žádosti manželů Dona Pavla Jordana Ursiniho, druhého vévody Bradiani, a Isabely Aragonské z Appianu opis závěti Jakuba III. z Aragonie a Appiana někdy pána v Piombino /Plumbini/, z 6. března 1474.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4084
Date: 22. leden 1624
AbstractZ nařízení místodržitele knížete Karla z Lichtenštejna deputovaní komisaři Jiří Vilém Michna z Vacínova, Václav Viduna Obytecký z Obytec a Hanuš Matyáš z Glouchova /Glauchau/ uzavírají smlouvu s Bartolomějem Brunnerem v Wildenau, kterou mu prodávají konfiskovaný statek Chlumek /Perglass/ za 12 364 kopy míšeňských, z nichž již do rentovního úřadu složil víc než před rokem 10 285 kop 50 krejcarů a zbytek 2078 kop 45 krejcarů, 1 peníz má zaplatit při předávání císařské konfirmace.

Images6
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4085
Date: 23. duben 1624
AbstractDomažlický soused Jiřík Lokl potvrzuje, že přijal od Viléma Peka z Římku 100 kop míšeňských podle smlouvy, kterou uzavřeli Jan Bezděkovský z Římku a Jakub Kousek ze Sobětiček s jeho otcem Janem starším Loklem o Jiříkova bratra Jana mladšího, který byl zabit v Klatovech.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4086
Date: 24. duben 1624
AbstractMístopísař Českého království Vilém mladší z Klenové a Janovic vydává s povolením nejvyššího Písaře Kryštofa Vratislava z Mitrovic na Březině pod pečetí místosudího Václava Herakliusa z Kumburku a Blíživa na Zvíkovci a svou vlastní z desk zemských /DZV 154, B 16, 1623, červenec 1.,/ výpis smlouvy z 19. října 1622, která tam byla zapsána podle relace Karla z Lichtenštejna v témže kvaternu /B 15, 1. července 1623/, a kterou uzavřeli Jan Rudolf Trčka z Lípy na Opočně, Smiřicích, Kopidlně a Kounicích a Volf Ilburkz Vřesovic a z Doubravské Hory na Posedicích a Vchynicích jako komisaři místodržícího Karla z Lichtenštejna mezi tímto místodržícím na místě císaře a Janem Eusebiem Khuenem /Khan/ z Belasy na Lichtenburku. Smlouvou se Janu Eusebiovi prodávají statky zkonfiskované pro účast na stavovském povstání Albrechtu Janu Smiřickému a Mikuláši Gersdorfovi, totiž panství Dymokury, Žlutice a statek Chotěšice se vším příslušenstvím za 200 000 zlatých rýnských, z nichž se sráží 139 466 zlatých 20 krejcarů 1 peníz, které Jan Eusebius půjčil císaři a které mu byly 23. července 1621 pojištěny na uvedených statcích; zbylých 60 533 zlatých 39 krejcarů 5 peněz bude zaplaceno při ratifikaci smlouvy císařem. Závady na prodaných zbožích, dluhy předchozích majitelů, nedoplatky berní atd. má odstranit Karel z Lichtenštejna na místě císaře tak, že kupujícího zastoupí proti věřitelům apod. Zboží budou zpravena královskými statky v Českém království a vložena jako zpupné statky do zemských desk. Smlouva byla vyhotovena dvojmo a obě strany si ji mohou dát intabulovat.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4087
Date: 7. srpen 1624
AbstractJan Rudolf Trčka z Lípy a jeho manželka Magdalena Trčková rozená z Lobkovic postupují Vilémovi mladšímu z Říčan dlužní úpis Viléma Hendrycha Bezdružického z Kolovrat na 1500 kop grošů českých.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4088
Date: 2. září 1624
AbstractKryštof Matyáš ze Sudetu v městě Hradišti Hory Tábor postupuje Janovi Šťastnému Přehořovského z Kvasejovic dlužní úpis města Písku na 6000 kop míšeňských z 16. října 1616.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4089
Date: 5. září 1624
AbstractEva šlechtična Švihovská z Rýzmberka a ze Švihova daruje po své smrti jezuitské koleji u svatého Klimenta na Starém Městě pražském dlužní úpis Rudolfa Trčky z 16. října 1622 na 2000 kop, které mají být po upomínání dány konviktu na vychování jednoho nebo dvou mládenců, kteří by byli povoláni státi se jezuity.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4090
Date: 6. září 1624
AbstractKníže Karel z Lichtenštejna, místodržitel v Českém království, uzavírá smlouvu s Hanušem de Witte, podle které má Witte dodat do Vánoc do Kutné Hory 1500 centnéřů olova /centnéř za 5 1/4 tolaru/. Za to mu má být dána kutnohorskými úředníky všechna měď /centnéř za 22 říšských tolarů/. Kníže má proto nařídit úředníkům mince a hutí, aby zaměstnali více osob, aby bylo získáno měsíčně 50, nebo nejméně 45 centnéřů mědi.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4091
Date: 16. říjen 1624
AbstractAlbrecht z Valdštejna, vévoda frýdlandský, který určil pro stavbu jezuitské koleje, škol, kostela a zahrady pozemek v Jičíně u řeky Cidliny, zavazuje se platit na stavbu od roku 1625 po 10 let 8000 kop míšeňských, než bude kolej dostavěna, určuje jim ve městě ubytování a dává městskou školu; dále daruje jezuitům panství Milíčeves /Milíčeves, Vrbice, Hrobičany, Nemyčeves, Vitiněves, polovinu Popovic, hořešovský mlýn, Cidlina, Březka, /horní/ Zámezí, Doubravice, Pekloves /Peklo/, rybníky, Hádek, Junk, Valcha, Železnický, Hluboký, Habřinský, vsi Bradleckou /Železnickou/ Lhotu, a Těšín s mlýnem ve Lhotě a lesy/ a slibuje jim plat 800 zlatých rýnských po 10 let ročně. Jezuité mají vyučovat mládež humanitním vědám a chovance alumnátu, který Valdštejn založí, bohosloví. Studenti mají být podřízeni jurisdikci koleje.

Images0
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4092
Date: 16. říjen 1624
AbstractAlbrecht z Valdštejna, vévoda frýdlandský, který určil pro stavbu jezuitské koleje, škol, kostela a zahrady pozemek v Jičíně u řeky Cidliny, zavazuje se platit na stavbu od roku 1625 po 10 let 8000 kop míšeňských, než bude kolej dostavěna, určuje jim ve městě ubytování a dává městskou školu; dále daruje jezuitům panství Milíčeves /Milíčeves, Vrbice, Hrobičany, Nemyčeves, Vitiněves, polovinu Popovic, hořešovský mlýn, Cidlina, Březka, /horní/ Zámezí, Doubravice, Pekloves /Peklo/, rybníky, Hádek, Junk, Valcha, Železnický, Hluboký, Habřinský, vsi Bradleckou /Železnickou/ Lhotu, a Těšín s mlýnem ve Lhotě a lesy/ a slibuje jim plat 800 zlatých rýnských po 10 let ročně. Jezuité mají vyučovat mládež humanitním vědám a chovance alumnátu, který Valdštejn založí, bohosloví. Studenti mají být podřízeni jurisdikci koleje. Viz ČG-L inv. č. 4091.

Images6
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4093
Date: 18. říjen 1624
AbstractMěšťka Starého Města pražského Lidmila Fišlová, nyní Voříkovská postupuje svému manželu Václavovi Voříkovskému dlužní úpis města Písku na 3000 kop míšeňských, z 26. dubna 1617.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4094
Date: 7. leden 1625
AbstractMatouš Tomáš ze Lustenecku, farář na Českém Krumlově, vysvědčuje, že pražský arcibiskup osvobodil poddané záduší kostela v Českém Krumlově od odúmrtě za dvojnásobný plat 1 čtvrti ovsa z každé čtvrti lánu ročně o svatém Havlu krumlovskému faráři.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4095
Date: 27. leden 1625
AbstractAnna dříve Zádubská, nyní Nesslingerová rozená [Záborská] z Brloha na Drahonicích a Lužci postupuje svému manželu Janu Ludvíku Nesslingerovi z Schelchengrabu na Drahonicích a Lužci a jeho dědicům po své smrti papírové hlavní listy vydané jí a jejím dědicům: 1/ Jaroslava Libštejnského z Kolovrat na Petršpurce, Sosni a Pšovlcích na 3000 kop míšeňských z 16. října 1616 /Petršpurk/, 2/ Polyxeny Štampachové rozené z Pantnova na Malesicích na 5500 kop míšeňských z 23. dubna 1621, 3/ Jana Heřmana Černína z Chudenic na Přívěticích a Radnicích a rukojmí Petra Pešíka z Komárova, Kryštofa Kokořovce z Kokořova, Jáchyma Ladislava Lubského /Loubského/ z Lub a Adama Horčice z Prostého na 1500 kop míšeňských z 23. dubna 1621, 4/ Václava Griespecka z Griesbachu na Kaceřově a Libštejně a rukojmí Abrahama Chotka z Chotkova, Jiřího Chotka z Chotkova a Kryštofa Jindřicha Varlajcha z Bubna na 1000 kop českých z 23. dubna 1617, 5/ Markéty Kolovratové rozené z Rederu na Petršpurce, Sosni a Pšovlcích na 200 kop míšeňských z 24. června 1619 /Petršpurk/ a 6/ Jiřího Chotka z Chotkova na Žihli a rukojmí Jaroslava Újezdeckého z Červeného Újezdce, Kryštofa Zumra z Herstošic a Abrahama Chotka z Chotkova na 1100 kop grošů českých z 16. října 1619.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4096
Date: 8. duben 1625
AbstractJiřík Lokl /Logl/ se svou sestrou Kristinou potvrzují, že obdrželi 150 kop míšeňských od Viléma Peka z Římku a Jakuba Kouska ze Sobětiček podle smlouvy, kterou s nimi uzavřel ve Kdyni 4. dubna 1617 jejich otec a o "z světa vykročení" Jana Lokla /Logla/ mladšího.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4097
Date: 24. duben 1625
AbstractJindřich Likavecký z Lukavce postupuje Johance Lukavecké z Dobřenic dlužní úpis města Kutné Hory z 16. října 1615 na 1000 kop grošů českých.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 4098
Date: 9. květen 1625
AbstractJiřík Germin postupuje Hansovi de Witte /Dewjtowi/ z Lilienthalu dlužní úpis Hendrycha Salhausena /Solhauze/ ze Salhausu /Solhauze/ na Stružnici z 16. října 1620 na 300 kop míšeňských.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
< previousCharters1623 - 1625next >