Fond: České gubernium - guberniální listiny, Praha (0993-1526)
Grouped by years:
Search inCZ-NA > CGL >>
Charter: 416
Date: 18. květen 1479
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, vysvědčuje, že dal Janovi z Radiče úřad hofrychtéřství královských měst, který však Jan pro časté nemoci nemůže vykonávat, a že proto pouze z toho důvodu ustanovil na jeho místo jiného; potvrzuje, že Jan své předchozí úřady řádně zastával a vždy zachovával věrnost králi.
Charter: 417
Date: 10. říjen 1479 - po 13. březnu 1516
Abstract: Kopiář písemností týkajících se zástavy zboží zlatokorunského kláštera Rožmberkům:1) 6. duben 1501,Budín (na Budyni!):Král Vladislav /Jagellonský/ k odstranění nedorozumění plynoucích z předchozí smlouvy s bratry Petrem, Vokem a Oldřichem z Rožmberka o zástavu zlatokorunského kláštera v 24000 zlatých za jistých podmínek potvrzuje Petrovi, jeho bratrům, strýcům a potomkům "panství a vrchnost" nad klášterem. Petr má odvádět klášteru 100 kop platu ročně do své smrti za držbu klášterních statků. Po jeho smrti dědici vrátí statky klášteru, s výjimkou 2 dvorů v Močeradech, vyplacených Petrovou matkou kn. Annou hlohovskou. Upravuje se kácení dříví v klášterních lesích, lov, odvádění komorního platu atd.1 (opsán záznam o intabulaci z r. 1501 z deskového výpisu z r. 1524) (fol. 1-4a)2) s.d. (po 13. březnu 1516), /Český/ Krumlov:Petr z Rožmberka podle závěti krále Vladislava rušící zástavy církevních statků ruší královské listiny z 30. listopadu 1509 (chybně 1520) (Pražský hrad)2 přidávající k zástavě další statky a z 29 května 1513 (Budín)3 přidávající Netolice a další vsi, a vzdává se jménem rodu nároků na tyto zástavy (f. 4b-5b)3) 10. říjen 1479 (chybně 1370, opraveno z 1470), Praha:Král Vladislav (chybně Václav IV.) na žádost opata Mikuláše potvrzuje všechna privilegia vydaná zlatokorunskému klášteru králi Otakarem (Vttaccacius), Janem a Karlem a povoluje klášteru vyplatit zastavené statky.4 (f.6)4) s.d. /opat zlatokorunského kláštera Jindřichovi z Rožmberka/: žádá o ponechání rybníčků, které dal klášteru jeho bratr Jan /z Rožmberka/, a o dávání 4 kop slepic Janem přislíbených, dále stanoví množství jednotlivých druhů obilí, které se mají klášteru odvádět. (fol. 6b-7a)5) 3. duben 1501Budín:Pamětní zápis reprodukující obsah listiny sub 1) s odlišným datem (navíc uvedeny sankce za zvyšování platu poddaným, zřejmě podle Petrova reversu uloženého na Karlštejně). (fol. 7a-8a)
Charter: 418
Date: 9. březen 1480
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, potvrzuje a uděluje Přechovi z Železna na /Bílé/ Třemešné (Trzemeschno) a jeho dědicům na jeho žádost pozemky ve vsi Chotěvice (Chotobitz) – trutnovské léno – jak je měli jeho předkové od králů Jana /Lucemburského/ a Karla /IV./. Přechovi potomci mají povinnost sloužit osobně a s 1 koněm, jak je v Trutnovsku obvyklé, a to na králův náklad; po splnění této povinnosti mohou sloužit i jinde, ale ne mimo české království. Zemře-li držitel statku, dědí bratři; mají právo brát dříví a lovit v trutnovských lesích. Poddaní mohou rovněž brát suché a mladé dříví, z každého strychu dřeva však mají odvádět ročně 3 měřice ovsa a 3 kuřata na trutnovský zámek; majitelé vsi za dřevo neplatí nic. Mohou koupit jiné panství v Trutnovském kraji a držet je za stejných podmínek jako Chotěvice; takovou koupi má potvrdit král nebo trutnovský hejtman. Bude-li vypsána zemská berně, odvedou 1 groš z každé vsi.
Charter: 419
Date: 25. duben 1480
Abstract: Machna z Landštejna postupuje Dorotě Milotické z Landštejna, své sestře, list Jindřicha Šofa z Helfenburka (Ssuoff z Helfemburka) a na Valdštejně a jeho rukojmí Hynka a Klinštejna a z Vinařic, Mikuláše Střely z Rokyc na Krucemburce, Aleše ze Šanova na Hostinném, Jiříka Šofa z Helfenburka a Havla ze Zachrašťan a na Lukové, jímž Jindřich Šof Machně zastavil v dluhu 60 kop grošů pražských roční plat 6 kop ze vsí Vyskeř (Wyskyrzi), Chlum (w Chlumku), Mladostov a Krasnov (w Krasnowech).
Charter: 420
Date: 26. červen /14/80
Abstract: Fridrich, císař římský, král uherský, vévoda Rakouský, hrabě tyrolský, Vladislavovi /Jagellonskému/, králi českému: žádá ho, aby neprodleně vrátil říšský majetek na Chebsku, který měl od císařových předchůdců a od říše propůjčen lénem rod Paulsdorferů a který Vladislav v domnění, že spadl odúmrtí na českou korunu, udělil lénem Šlikům z Lažan; Šliky má vyzvat, aby tato léna Paulsdorferům vydali. První výzvy v tomto směru nebylo uposlechnuto.
Charter: 421
Date: 1. červenec 1480
Abstract: Václav z Roztyl a Alžběta z Jablonné, jeho manželka, postupují Kateřině z Okoře, manželce Čeňka z Klinštejna a na Škvorci, královského prokurátora, sumu 50 kop na dlužním listu na částku 170 kop grošů míšeňských, který jim vydal opat Adam a konvent plaského kláštera a jejich rukojmí Burian z Gutštejna na Nečtinách, nejvyšší komorník českého krále, Vikart ze Šanova a v Kalci, Jan Chotek z Chotkova a v Ležkách, Fridrich Alšík z Valče a ve Vidhosticích, Václav z Kračína ve Strhařích a Jakub z Žebnice, purkrabí na Rabštejně. Vyhrazují si právo na zbývající částku kromě postoupených 50 kop.
Charter: 422
Date: 2. červenec 1480
Abstract: Jan, kníže slezský, zaháňský a ve Velkém Hlohově (Grossenglogaw), Kozuchówu (Fremstadt) atd., zapisuje Michalu Krausovi (Crawsse), měšťanu v městě Zielona Góra (Grwnnberg), který mu půjčil 100 zlatých uherských, roční plat 10 hřiven míšeňských grošů ve vsi Zatonie (Gontersdorff), a to 9 hřiven na obci (po 3 hřivnách na sv. Michala, na vánoce a na sv. Walpurgu) a 1 hřivnu na rychtě (zw dem Schoultczen do selbist) na sv. Walpurgu. Michal má plat pobírat až do splacení dluhu 100 zlatých uherských, pak připadne plat knížecí komoře. Nezaplatí-li lidé ze vsi a šoltys plat v některém termínu, má hofrychtéř v Zielone Góře být nápomocen Michalovi při vymáhání zástavou /jejich majetku /před soudem v Zielone Góře.
Charter: 424
Date: 29. listopad 1480, 11. říjen 1549
Abstract: 1) 29. listopad 1480Praha:Vladislav /Jagellonský/, král český zapisuje Mikuláši Trčkovi z Lípy na Vlašimi 50 kop grošů pražských komorního svatomartinského platu z města Hradce /Králové/ (nad Labem) v sumě 500 kop grošů; tento plat má Mikuláši a jeho dědicům odvádět podkomoří počínaje příštím sv. Martinem až do té doby, než král Mikulášovi vyplatí 500 kop; pak ztrácí listina platnost. Podkomoří má vyplácení slíbit listem nebo ústně. Zástava se děje v úhradu toho, že Mikuláš vrátil králi zástavní list krále Jiřího /Poděbradského/ pro Petra Břekovce z Ostromeče na část zboží /Červená/ Řečice v sumě 1400 kop grošů, který Mikuláš od Břekovce koupil, dále druhý list, kterým král Vladislav připsal Mikuláši 2000 zlatých uherských na Pelhřimově a na části řečického zboží koupené od Břekovce za to, že postoupil /česko/ - šternberské a líšenské zboží Petrovi ze Šternberka; kromě toho postoupil kancléři českého království Janovi z Šelnberka uvedený díl /Červené/ Řečice koupený od Břekovce. - Pokomořímu se nařizuje plat Mikulášovi odvádět. 2) 11. říjen 1549Vilém Trčka z Lípy na Veliši i jménem Jana Trčky z Lípy na Opočně, svého strýce, jehož majetek z králova ustanovení spravuje, postupuje Janovi Čejkovi z Olbramovic na Souticích a jeho dědicům zástavní list krále Vladislava /Jagellonského/ na zástavu 50 kop komorního svatomartinského platu z města Hradce /Králové/ (nad Labem) jejich dědu Mikuláši Trčkovi z Lípy na Vlašimi, po němž tento list zdědili (ČG-L inv. č. 423).
Charter: 423
Date: 29. listopad 1480
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český zapisuje Mikuláši Trčkovi z Lípy na Vlašimi 50 kop grošů pražských komorního svatomartinského platu z města Hradce /Králové/ (nad Labem) v sumě 500 kop grošů; tento plat má Mikuláši a jeho dědicům odvádět podkomoří počínaje příštím sv. Martinem až do té doby, než král Mikulášovi vyplatí 500 kop; pak ztrácí listina platnost. Podkomoří má vyplácení slíbit listem nebo ústně. Zástava se děje v úhradu toho, že Mikuláš vrátil králi zástavní list krále Jiřího /Poděbradského/ pro Petra Břekovce z Ostromeče na část zboží /Červená/ Řečice v sumě 1400 kop grošů, který Mikuláš od Břekovce koupil, dále druhý list, kterým král Vladislav připsal Mikuláši 2000 zlatých uherských na Pelhřimově a na části řečického zboží koupené od Břekovce za to, že postoupil /česko/ - šternberské a líšenské zboží Petrovi ze Šternberka; kromě toho postoupil kancléři českého království Janovi z Šelnberka uvedený díl /Červené/ Řečice koupený od Břekovce. - Pokomořímu se nařizuje plat Mikulášovi odvádět.
Charter: 425
Date: 19. prosinec 1480
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, povoluje Janovi z Roupova, hofmistru královského dvora, na jeho žádost vyplatit hrad a městečko Týn nad Vltavou (na Wltawie) a vesnice k němu patřící s jmenovaným příslušenstvím, majetek pražského arcibiskupství, jež nyní drží v zástavě Jan Čábelický ze Soutic. Ustanovuje dále, že tato zboží může od Jana z Roupova vyplatit pouze český král nebo budoucí pražský arcibiskup, a to k vlastnímu držení; jiným osobám nemá být výplata povolována.
Charter: 426
Date: 17. leden 1481
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, dává Janovi z Lobkovic na Hasištejně a jeho bratrům Mikuláši, Jaroslavovi a Bohuslavovi, dědicům a nástupcům na Janovu žádost své právo na klášter františkánů (fratrum minorum) blízko Kadaně (prope… Cadanam), zřízený nově ke cti Čtrnácti svatých pomocníků, které mu náleželo jako českému králi a vrchnímu světskému pánu kláštera. Všem úředníkům Českého království se nařizuje práva bratrů z Lobkovic na klášter zachovávat.
Charter: 427
Date: 16. květen 1481
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, dává Dorotě z Landštejna (Lansstyna) Milotické a jejímu průvodu v počtu 4-10 koní a stejnému nebo menšímu počtu osob glejt až do sv. Havla, aby mohla přijet do Českého království, zařídit zde své věci a svobodně se navrátit. Poddaným a královským služebníkům se nařizuje glejt zachovávat.
Charter: 428
Date: 16. říjen 1481
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, dává Dorotě z Landštejna (Lansstyna) Milotické a jejímu průvodu v počtu 4-10 koní a stejnému nebo menšímu počtu osob glejt až do sv. Jiří, aby mohla přijet do Českého království, zařídit zde své věci a svobodně se navrátit. Poddaným a královským služebníkům se nařizuje glejt zachovávat.
Charter: 429
Date: b.d., /po r. 1481/
Abstract: Kryštof Memminger, syn zemřelého Hanuše Memmingera, prohlašuje, že
prodá svému bratru Benediktovi platy na statcích v Meranu (a okolí) podle
kupní smlouvy z r. 1481, kdykoliv složí 100 hřiven meránské mince před sv.
Martinem.
Charter: 430
Date: 8. únor 1482 - 21. červen 1543
Abstract: Opisy listin a listů ke sporu Píseckých o silnice a clo:1) 25. květen 1543Pražský hrad:Ferdinand /I./ potvrzuje Píseckým královská privilegia včetně majestátu Vladislava /II./ v českém jazyce, který mají na silnice.2) 7. červen 1543Pražský hrad:Ferdinand /I./ nařizuje formanům a jiným lidem, aby jezdili starými silnicemi do Písku a platili clo. 3) 8. únor 1482Král rozhoduje ve sporu mezi Píseckými a Vodňanskými na podkladě starších privilegií a mandátů, že mají být Písečtí ponecháni, pokud se týče silnic, při svých privilegiích. 4) 31. březen 1488Král rozhoduje při mezi Píseckými a Petrem ze Sulevic na Vimperce o silnice v prospěch Píseckých. 5) 21. červen 1543Pražský hrad:Ferdinand /I./ obsílá /Písecké/ k stížnosti Petra z Rožmberka jménem Prachatických před svůj soud na pondělí po sv. Václavu.6) 21. srpen 1543Pražský hrad:Ferdinand /I./ nařizuje /Píseckým/, aby do ukončení pře o silnice ponechali Prachatické na pokoji.
Charter: 431
Date: 22. květen 1482
Abstract: Štěpán Purnosič z Bilán, přísežný župan lučské stolice, s jmenovanými přísežnými soudci a úředníky vysvědčuje, že Pavel Korlatovič vyznal, že prodal za 41 dukátů Tomáši Šadobričovi z Polače pozemek "na polači" s možností zpětného výkupu.
Charter: 432
Date: 3. srpen 1482
Abstract: Mikuláš Krotner (Crottner), rychtář v /Českých/ Budějovicích, potvrzuje, že mistr Matěj Sneyder vypověděl, že ve sporu, který vypukl mezi lidmi v Chvalšinách (Kholsching) a lidmi v Střemilech (Richtershoffen) o mez, pastvu a dříví, měl Zachař z Nemyšle, purkrabí na Krumlově, dohlížet, aby se každému dostalo práva, a když Chvalšinští zakázali Střemilským kácet dříví a pastvu, byli vyslýcháni staří lidé, kteří tvrdili, že hranicí mezi oběma stranami je potůček, který teče do (Stainighayden). Purkrabí požádal, aby Chvalšinští povolili Střemilským pro dříví a na pastvu hnát dobytek, a oni povolili z dobré vůle.
Charter: 433
Date: 25. září 1482
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, potvrzuje Václavu Žehušickému z Nestajova na Žehušicích (Zeussiczich) a jeho dědicům zástavní list krále Jiřího /Poděbradského/ na vsi Chlístovice, Chroustkov (Chrustkow), Všesoky, Miletice a Újezd (Ugezdecz) s 2 rybníčky, a les Mnichovec s příslušenstvím kromě hradu Siona v sumě 800 kop grošů1 , přenáší na Václava a na jeho dědice právo v listu obsažené, připisuje jim na tomto zboží 150 kop grošů stříbrných pražských a ustanovuje, že může být vyplaceno až po smrti Václava a jeho synů Hertvíka a Jana Chotúně (Chotunyowi) českým králem nebo tím, kdo má na výplatu právo, za 800 a 150 kop.
Charter: 434
Date: 30. září 1482
Abstract: Jan z Roupova, hofmistr českého krále, který prodal Janu Čabelickému ze Soutic a na Týně a jeho dědicům za 500 kop grošů v hotovosti své právo na výplatu zastaveného zboží pražského arcibiskupství – městečka a hradu Týna nad Vltavou (na Wltawie) se vším příslušenstvím, platy, robotami, podacím kostelů, cly, pivovary, řezníky, nápravníky atd., jak mu to povolil král Vladislav /Jagellonský/, postupuje nyní Čabelickému a jeho dědicům uvedený Vladislavův list na tuto výplatu.1
Charter: 435
Date: 9. říjen 1482
Abstract: Anna z Bítova, vdova po olomouckém měšťanu Mikuláši Gerssnarovi, která má spolu s Mikulášovou sestrou Dorotou list markraběte Jošta na 240 hřiven grošů "hlavních peněz" a na 24 hřiven ročního platu, koupeného Maršíkem z Radovesic ve vsi Nemilanech od markraběte Jošta kterýžto plat odvádí olomoučtí měšťané z radnice, dále list Olomouckých na potvrzení tohoto platu a dobrou vůli svého zemřelého manžela na tyto listy a na polovinu uvedeného platu. Vysvědčuje, že listy i s onou dobrou vůlí uložila u svých poručníků, olomouckých měšťanů Kristina Mikssmelczara, Mikuláše Forlaufa a Bernarta Molara a že je postupuje chudým ve špitále Svatého Ducha na olomouckém Předhradí tak, aby z jejích 12 hřiven platu správce špitálu vybral na radnici každý rok 4 hřivny; chudí se mají modlit za duši její a jejího manžela. Poručníci mají listy zapůjčit špitálu, kdyby je potřeboval k vymáhání platu na Olomouckých.
Charter: 436
Date: 2. listopad 1482
Abstract: Jetřich z Rychnova postupuje Machně z Landštejna (Lantsstyna) a Johance z Nezpečova dlužní list na 400 kop grošů českých a úrok, který jemu a jeho dědicům vydal Jindřich Šof z Helfenburka (Ssuoff z Helfeburku) a na Valdštejně a jeho rukojmí Mikuláš Berka z Dubé, Hynek z Valdštejna a ze Štěpanic, Mikuláš Licek z Rýzmburka a na Borohrádku, Černín Věněk z Černína a na Lomnici /nad Popelkou/, Aleš z Šanova a na Hostinném, Zdeněk z Kopidlna tamtéž, Straník z Kopidlna a Jan Těšnovský z Brenných.
Charter: 437
Date: 14. listopad 1482
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, potvrzuje Michalovi a jeho synu Janovi, klatovským měšťanům, Janově manželce Kateřině, dceři Skálově z Tábora, a Kateřininu bratru, Skálovu synu Janovi, zástavní list císaře Zikmunda pro Pešu ze Sedlčan na sumu 60 kop grošů stříbrných pražských na vesnicích Krňany kláštera ostrovského a Smilovičky (Smikowiczkach), Čenkov (?) /u Bechyně/ (Czrnkowczy) a Březnice (? Na Brzezniczy male) děkanství, proboštství a arcijáhenství v Týně /nad Vltavou/ (k Tynu arczibiskupowu na Wltawie),1 podle něhož jmenovaní drží Čenkov a Březnici, a přenáší na ně zástavní držbu těchto zboží.
Charter: 438
Date: 22. leden 1483
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, zastavuje kancléři Českého království Janovi z Šelnberka a jeho dědicům ves pražského arcibiskupství Vrbčany s poplužním dvorem, /mlýnem/, kostelním podacím a vším příslušenstvím v sumě 750 kop grošů stříbrných pražských nebo 1500 kop grošů míšeňských do zástavního držení až do vyplacení po roční výpovědi. Toto zboží spolu s tvrzí a vsí Tatce s poplužním dvorem zastavil císař Zikmund v 850 kopách Janu Královcovi, jehož syn Oldřich vše postoupil svému otčímu Janu z Vyšehořovic, své matce a jejich dětem, jimž král Jiří připsal ještě sumu 1150 kop, načež po vymření tohoto rodu spadla tato zboží na krále; král dal svůj nápad na ně Janovi z Šelnberka a Jindřichovi z Kostelce, ti se o zboží rozdělili, tak, že Jan obdržel Vrbčany a Jindřich Tatce, načež oba vrátili králi uvedené listy a vyžádali si každý zvláštní listinu na svůj díl.
Charter: 460
Date: 8. březen 1488
Abstract: Hanuš Phlantzer v (Pisackh) v rychtě Salorno (Salern) prodává za 9
hřiven 5 liber správcům špitálu u sv. Ducha laického bratrstva v Brixenu
Viktorovi Hauslebenovi a Havlovi Gallovi užívací právo na mlýnu a stoupě, z
nichž se platí ročně brixenskému kostelu 3 libry.
Charter: 439
Date: 24. květen 1483
Abstract: Jan z Šelnberka, kancléř českého království, dává Slavatovi z Chlumu a Košumberka zástavní list krále Vladislava /Jagellonského/ na ves Vrbčany s poplužním dvorem, lidmi, mlýnem, kostelním podacím, platy, robotami a vším příslušenstvím v sumě 750 kop grošů pražských nebo 1500 kop grošů míšeňských a všechno právo z tohoto listu plynoucí.
Charter: 440
Date: 16. červen 1483
Abstract: Jiřík Košín z Košíně postupuje Havlovi Kalinovi z Kolína, jeho manželce Kateřině a dědicům právo na 40 kop grošů míšeňských ze sumy 50 kop grošů širokých, na kterou má spolu s Janem Žlebem ze Střížkova úpis Jana z Ronova a jeho rukojmích Mikuláše Berky z Dubé, Bohuslava z Kunvaldu, Zikmunda Valkouna z Adlaru a Václava Hrzána z Harasova.
Charter: 441
Date: 17. listopad 1483
Abstract: Vladislav /Jagellonský/, král český, dává Jindřichovi z Hostouně (de Kostuna) a jeho synům Janu Chrysostomovi, svému sekretáři, Oldřichovi, Isidorovi a Ambrožovi šlechtický erb (žlutý štít s fenixem přirozené barvy a zlatým řetězem na krku na hořícím dříví).
Charter: 442
Date: 9. prosinec 1483
Abstract: Bratři Vok a Petr z Rožmberka na žádost opata Marka a konventu třeboňského kláštera povoluje klášteru vést vodu ze staré vodoteče v klášterním lese zvaném "lesek" od hraniční cesty z Branné do Kojákovic (Kogiakowicz) přes rožmberský les řeč. Příměmy (? - Przimiemy) do horního rybníka nad Domanínem řeč. Třemeslný. Kdyby Rožmberkové potřebovali vodu na své rybníky – Branský a Církvičný (Czierkwiczny) – má jim klášter pustit vodu starou vodotečí a na hraniční cestě zřídit k tomu účelu stavidla. Až klášter naplní Třemeslný rybník, má pustit vodu do rožmberských rybníků Děkanec a Tobolky.
Charter: 443
Date: 13. únor 1484
Abstract: Jan z Klenového dává Václavovi z Měnína (Mienina) a na /Vlachově/ Březí (Brziezy) své poddané ve vsi Mojkov (Moykow) s celým panstvím, takže jim Václav může poroučet, ale jen do své smrti; pak připadnou opět Janovi a nebo jeho dědicům, neboť Janův děd Přibík z Klenového koupil ves Mojkov a dal ji za pohřeb Janova otce Buška faře a zádušní lázni do Volyně.
Charter: 445
Date: 14. červenec 1484
Abstract: Linhart Woppinger z Woppingu připisuje své nevlastní matce Uršule, dceři zemřelého Schweigkharta Hofreutera z Hofreutu a vdově po Linhartově otci Jiřím Woppingerovi z Woppingu, její přislíbené obvěnění – roční plat 8 hřiven feniků – na dobu jejího života na svém dvoře (sitz) ve Woppingu a na všem jeho příslušenství. Plat jí má odvádět on nebo budoucí držitel dvora vždy na sv. Michala nebo v 8 dnech před nebo po tomto dni, jinak je ona nebo její poručník mohou vymáhat obvyklým způsobem. Po smrti Uršuly plat připadne opět Linhartovi a dědicům a listina ztrácí platnost.
Charter: 444
Date: 14. červenec 1484
Abstract: Uršula, dcera zemřelého Schweigkharta Hofreutera z Hofreutu a vdova po Jiřím Woppingerovi z Woppingu vysvědčuje, že ukončila svůj spor s Linhartem Woppingerem na Woppingu o věno, obvěnění, jitřní dar, movitý majetek, o /peníze za/ prodej platů a statků a o příslušenství dvora jeho otce a jejího manžela Jiřího ve Woppingu a o všechen jeho movitý majetek smlouvou, podle níž se za určitou sumu v hotovosti, kterou jí vyplatil Linhart, vzdává za sebe i své dědice nároků na všechen uvedený majetek včetně dvora ve Woppingu; pouze nemovitý majetek zděděný po příbuzných jí zůstane, avšak na to, co již bylo prodáno, si již nebude činit nároky. Vzdává se rovněž všech svobod a /majetkových/ práv, jak je právo a zvyklosti zaručují ženám.
You are copying a text frominto your own collection. Please be aware that reusing it might infringe intellectual property rights, so please check individual licences and cite the source of your information when you publish your data